parallax background

Wózki elektryczne na wydmy stoją

Finisz kampanii w Cewicach
9 lipca 2020
Rocznica wybuchu II Wojny Światowej
2 września 2020

Wózki elektryczne na wydmy stoją, ponieważ ministerstwo nie potrafi przeprowadzić przetargu. 2 marca br. wystąpiłem do Ministra Klimatu w sprawie organizacji przetargów na obsługę ruchu turystycznego w Słowińskim Parku Narodowym. Otrzymałem pokrętną odpowiedź, która niczego nie wyjaśniała, ale miałem nadzieję, że sprawa ta zainspiruje ministerstwo do szybkiego działania. Do dzisiaj problemu nie rozwiązano.

Mimo rozstrzygniętego w styczniu przetargu na dowóz wózkami elektrycznymi turystów, w tym głównie osób niepełnosprawnych z Rąbki do Wydm Ruchomych z firmą obsługującą te pojazdy nie podpisano umowy. Tymczasem kwota 2 mln złotych, która mogłaby zasilić budżet państwa, z oczywistych powodów do tego budżetu nie wpływa.
Tak się kończy niechlujstwo i opieszałość urzędnicza, która prowadzi do tego, że przedsiębiorcy nie mogą prowadzić normalnej działalności gospodarczej, a turyści przyjeżdżający do Łeby nie mają możliwości skorzystania z usług, które do tej pory świadczono bez żadnych problemów.