parallax background

Walka o Urząd Morski w Słupsku

1️⃣2️⃣3️⃣ 1️⃣9️⃣1️⃣ głosów, dziękuję!
16 października 2019
Ludzie vs ochrona środowiska
22 listopada 2019

Wszyscy zostaliśmy zaskoczeni projektem rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie zniesienia Urzędu Morskiego w Słupsku. Pan Minister zakłada likwidację tej ważnej jednostki administracji morskiej z dniem 1 stycznia 2020 roku.

To fatalna wiadomość dla naszego regionu. Szczególnie, że jeszcze miesiąc temu w trakcie kampanii wyborczej Pan Premier, a także ministrowie i kandydaci na posłów z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele zapewniali, że takie miasta jak Słupsk będą wzmacniane pod kątem administracyjnym po to, aby mogły odgrywać większą i bardziej znaczącą rolę. Miesiąc po wyborach okazuje się, że zamiast wzmacniania takich regionów jak Ziemia Słupska, mamy ich dalszą degradację.
Dzisiaj wspólnie z Rafałem Kononem, Wicestarostą Słupskim i Janem Lange, szefem klubu radnych Platforma Obywatelska Słupsk podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej wyraźnie protestowałem likwidacji Urzędu Morskiego w Słupsku. Apelujemy do Pana Premiera, aby wstrzymał tę nieprzemyślaną decyzję, która wywołała ogromne rozgoryczenie wśród wszystkich pracowników miejscowego urzędu i mieszkańców całego regionu słupskiego. Nie spotkałem ani jednej osoby, a rozmawiałem z wieloma, która uznałaby rozporządzenie o likwidacji Urzędu Morskiego w Słupsku za słuszne. Nawet podczas spotkania z dziennikarzami podchodzili do nas zbulwersowani mieszkańcy Słupska. Liczę na to, że wszyscy posłowie Pomorza Środkowego i samorządowcy staną w obronie Urzędu Morskiego w Słupsku.
Załączam Państwu pełną treść listu wysłanego do Pana Premiera Morawieckiego w tej sprawie.