parallax background

O funduszu sołeckim i DW 213 w Gminie Główczyce

Obronić fundusz sołecki!
7 lipca 2020
Z wójtem Smołdzina o gminnych inwestycjach
8 lipca 2020

Dziś razem z Panią Mirosławą Siebert-Bresler z lęborskiego koła Platformy Obywatelskiej odwiedziłem kilka miejscowości na terenie gminy Główczyce. Tak zaczął się kolejny aktywny dzień, kiedy rozmawiamy z władzami i mieszkańcami terenów wiejskich.

Wszyscy podkreślają tu, jak duże znaczenie dla niewielkich wsi jak Pobłocie czy Wykosowo ma FUNDUSZ SOŁECKI, który 11 lat temu wprowadziła Platforma Obywatelska. Przykładowo Pan Marian Kreft, Sołtys Wykosowa tegoroczne środki razem z mieszkańcami przeznaczy na miejscową świetlicę wiejską. Wszyscy zgadzamy się, że te środki muszą być większe❗️
Rozmawiałem też z Panem Rafałem Teterką, z-cą wójta Gminy Główczyce na temat pilnej potrzeby przebudowy drogi wojewódzkiej nr 213 na odcinku od skrętu na Wykosowo w kierunku Słupska. To kluczowy ciąg komunikacyjny w gminie. Zapewniłem Pana Wójta, że razem z Panią Iwoną Mielewczyk, przewodniczącą komisji budżetowej Sejmiku Województwa Pomorskiego zabiegamy o tę sprawę w Urzędzie Marszałkowskim. Dziękuję za miłe przyjęcie, rzeczową rozmowę i przekazane książki.
W międzyczasie w Pobłociu, Wykosowie i Główczycach rozwieszaliśmy kolejne banery i przekonywaliśmy mieszkańców gminy do głosowania na Rafała Trzaskowskiego.