parallax background

O 30-leciu samorządności w Słupsku z Marszałkiem Senatu RP

Marszałek Senatu RP w Sierakowicach
6 lipca 2020
Rozmowy z mieszkańcami Luzina
7 lipca 2020

Prof. Tomasz Grodzki odwiedził Słupsk, gdzie najpierw w miejskim ratuszu na zaproszenie Pani Prezydent Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej spotkał się z samorządowcami i rozmawiał o realnych wyzwaniach, jakie stoją przed władzami miast i gmin wiejskich.

Rząd PiS obarcza samorządy kolejnymi wydatkami, ograniczając swoją nieodpowiedzialną polityką wpływy do ich budżetów. Odbył się też briefing prasowy, gdzie z okazji 30-lecia samorządności podkreślaliśmy znaczenie i rolę samorządów w Polsce.
Po wizycie w Urzędzie Miasta udaliśmy się na spotkanie z członkami niezwykle energicznego Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i zawsze otwartymi mieszkańcami Słupska do Parku im. Jerzego Waldorffa. Wspólnie z Marszałkiem Senat Rzeczypospolitej Polskiej, parlamentarzystami (Zbigniew Konwiński, Barbara Nowacka), europoseł Magdaleną Adamowicz i samorządowcami zachęcaliśmy do głosowania w II turze na Rafała Trzaskowskiego, który doskonale rozumie i zna te problemy. Dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie i Państwa wielką sympatię.
Na koniec w miejscowej filharmonii odbyła się bardzo rzeczowa i merytoryczna debata o 30-leciu samorządności. W świetnie poprowadzonym panelu przez Panią Prezydent Krystynę Danilecką-Wojewódzką uczestniczyli: Marszałek Grodzki, który swoją karierę polityczną zaczynał jako radny Szczecina, Jacek Karnowski Prezydent Miasta Sopotu, który o samorządzie wie praktycznie wszystko i Leszek Kuliński, Wójt Gmina Kobylnica, który przez lata swojego urzędowania potrafił zwielokrotnić budżet swojej gminy.
W niedzielę 12 lipca widzimy się w lokalach wyborczych.