Spotkanie z prezesem Telewizji Polskiej S.A. Jackiem Kurskim

15 marca br. senator Kazimierz Kleina spotkał się z prezesem zarządu Telewizji Polskiej S.A. Jackiem Kurskim.

Głównym tematem rozmowy była obecność tematyki kaszubskiej w kanałach telewizji publicznej. Zdaniem senatora obecność kaszubskich programów na antenie jest wciąż zbyt mała.

Należałoby rozbudowywać ramówkę programów regionalnych TVP, szczególnie w oddziałach terenowych, ale także w ośrodku centralnym. Podczas rozmowy wspominany został zawieszony wiele lat temu magazyn „Rodnô zemia”, który na pewno wymagał ciągłego polepszania i ulepszania, ale był programem niezwykle popularnym w środowisku Kaszubów. Warto byłoby uruchomić program wprost skierowany do społeczności kaszubskiej, który czerpałby z doświadczeń programu „Rodnô zemia” i obecnie nadawanego „Tedë jo”.

Podczas spotkania, senator Kazimierz Kleina który jest wiceprzewodniczącym Polsko – Armeńskiej Grupy Parlamentarnej poruszył także temat obecności tematyki ormiańskiej na antenie TVP, szczególnie Ormian polskich w kontekście 650. rocznicy wydania dekretu króla Kazimierza Wielkiego, nadającego przywileje Ormianom w Rzeczypospolitej, a także 25 – lecia nawiązania kontaktów dyplomatycznych między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Armenii.

TOP