Zwycięstwo PO na Pomorzu

Bardzo serdecznie dziękuję za ciężką pracę i zaangażowanie wszystkim kandydatom, którzy startowali z list Koalicji Obywatelskiej Platforma.Nowoczesna w naszym regionie. Dzięki Wam możemy mówić o wielu zwycięstwach i ogólnie świetnym wyniku. Nie brakuje też miłych niespodzianek. Zresztą te liczby mówią same za siebie. LĘBORK Zwyciężyliśmy w wyborach do Rady Miasta Lęborka, gdzie uzyskaliśmy 5 mandatów, największą liczbę wszystkich głosów (2.869, 20,88%) i gdzie najlepszym wynikiem może pochwalić się nasz kandydat – Pan Krzysztof Siwka, który uzyskał 570 głosów.
 
 
 
 
To tu największą niespodziankę sprawił Pan Krzysztof Świątczak, który osiągnął najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów startujących z pozycji nr 4. Te 262 głosy pokazują, że dzięki uczciwie przepracowanej kampanii można uzyskać mandat nawet z 4 pozycji, pozostawiając wielu faworytów z wyższych miejsc innych komitetów w tyle.
Gratuluję również Panu Tomaszowi Litwinowi, który z 7 pozycji zdobył aż 248 głosów. Żałuję, że tak niewiele zabrakło do uzyskania mandatu.
 
POWIAT LĘBORSKI Tu również zwyciężyliśmy, gdzie z 5 mandatami uzyskaliśmy najlepszy wynik ze wszystkich startujących komitetów (6.564 głosów, 25,20%). Słowa uznania należą się Pani Alicji Zajączkowskiej, która z wyraźną przewagą zdobyła największą liczbę wszystkich Państwa głosów (1.690).
WEJHEROWO Nasi kandydaci (lista nr 4) do Rady Miasta uzyskali 5 mandatów i II wynik spośród wszystkich startujących komitetów (5.146 głosów, 26,30%). Trójka naszych kandydatów znalazła się w pierwszej piątce wszystkich najlepszych wyników.
Źródło: https://wybory2018.pkw.gov.pl
POWIAT WEJHEROWSKI 9 zdobytych mandatów to II wynik w wyborach do Rady Powiatu (28.551 głosów, 33,88%), a pięciu naszych przedstawicieli (lista nr 4) znalazło się w pierwszej siódemce najlepszych rezultatów.
Źródło: https://wybory2018.pkw.gov.pl
SŁUPSK Uzyskaliśmy trzeci wynik w wyborach do Rady Miasta, a 8.518 Państwa głosów (25,67%) pozwoliło na zdobycie 7 mandatów. Trójka naszych kandydatów znalazła się w pierwszej szóstce najlepszych wyników.
Źródło: https://wybory2018.pkw.gov.pl
POWIAT SŁUPSKI Tu 10.810 Państwa głosów (32,29%) pozwoliło na uzyskanie 6-ciu mandatów i II miejsce pośród wszystkich startujących komitetów.
 
WYBORY DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO Według jeszcze nieoficjalnych wyników uzyskaliśmy aż 18 z 33 mandatów, co stanowi ok. 41% wszystkich oddanych głosów. Rekordzistą pod względem ich liczby został obecny Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk (ok. 66 tys. głosów). Szczególnie miłym zaskoczeniem jest mandat Pani Iwony Mielewczyk z powiatu lęborskiego, która startując z odległego miejsca pokonała kandydatów z wyższych miejsc i będzie debiutantką w sejmiku.
 
Te statystyki pokazują, że postawienie w tych wyborach na mieszankę doświadczenia i młodości było właściwą decyzją. Jesteśmy mocną i zgraną drużyną. Jestem głęboko przekonany, że nasi samorządowcy nie zawiodą Państwa oczekiwań. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie oddane głosy. Zwycięzcom gratuluję sukcesu, życzę wytrwałości i liczę na sumienną pracę przez najbliższe 5 lat zbliżającej się kadencji. Dziękuję również wszystkim tym, którzy kandydowali i nie uzyskali mandatu, a także wszystkim tym, którzy nas wspierali. Bez Waszego społecznego zaangażowania nie byłoby tego sukcesu.
TOP