Nowe ko?o PO w Smo?dzinie

   Spotkanie odbyło się w miejscowości ÂŻelazo, niedaleko Smołdzina, dnia 13.01.2009r. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17.00 w lokalnej świetlicy.  W spotkaniu oprócz przyszłych członków Smołdzińskiego Koła PO RP, uczestniczyli również zaproszeni goście reprezentujący Koło PO RP w Ustce – Wiesław Kamiński oraz Krzysztof Błądkowski, a także delegacja słupskiego Koła PO – Poseł Zbigniew Konwiński, przewodniczący Młodych Demokratów Koła ,,Dwumiasto” Słupsk – Ustka Maciej Maraszkiewicz oraz przedstawiciel Senatora Kazimierza Kleiny – Paweł Szyszka, także członek Młodych Demokratów.

            Posiedzenie zebrania otworzył Poseł Zbigniew Konwiński. Na początku spotkania zostały omówione najważniejsze sprawy związane ze statutem oraz z warunkami w jakich może funkcjonować Koło Platformy Obywatelskiej. Następnie zostały przedstawione struktury Koła PO RP w Słupsku.

            Przed wyborem struktur nowego Koła, członkowie przedstawili swoje plany działania na przyszłość a także główne cele.  Po wypełnieniu deklaracji członkowskich, można było przejść do etapu związanego z wyborami władz Koła. Większością głosów przewodniczącym nowo powstałego Koła został Arkadiusz Walach, który wskazał propozycję swoich kandydatów na stanowisko Sekretarza oraz Skarbnika. Po głosowaniu wybrano Sekretarzem Sebastiana Rosieckiego i Skarbinka Piotra Zdanowicza.

            Po części oficjalnej rozpoczęła się debata związana z polityką krajową, a także sprawami dotyczącymi polityki regionalnej. Zadano wiele pytań do Posła Zbigniewa Konwińskiego związanych z pracą w Sejmie RP.  Przewodniczący Młodych Demokratów Koła ,,Dwumiasto” Słupsk – Ustka Maciej Maraszkiewicz zachęcał do utworzenia w Smołdzinie frakcji Młodych Demokratów, która by funkcjonowała przy Kole PO RP w Smołdzinie. 

            Sporządził:  Maciej Maraszkiewicz

TOP