Sprawy lokalne

Nowe muzeum w Łebie

1 marca odbyła się prezentacja Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie, zorganizowana przez Narodowe Muzeum Morskie. Mieszkańcy miasta i regionu spotkali się w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec w Łebie.

Pociągi do Łeby - pismo do ministra

Docierają do mnie niepokojące sygnały o planach likwidacji połączeń kolejowych Wrocław – Łeba – Wrocław oraz Warszawa – Łeba – Warszawa w okresie sezonu letniego.

Promocja książki z prof. Szultką - fotorelacja

Fotorelacja ze spotkania z profesorem Zygmuntem Szultką wokół jego najnowszej książki pt. "Szkoły z polskim językiem nauczania w synodzie słupskim od reformacji do początku XIX wieku".
Fot. MBP w Słupsku.

Promocja książki o Czarnówku

Uczestniczyłem w promocji wyjątkowej książki z serii Archaeologica Barbarica pt. "Czarnówko, stan. 5. Osiem grobów okazałych - narodziny nowych elit w II wieku po Chr. w basenie Morza Bałtyckiego".

Hołd dla Prezydenta Adamowicza

14 stycznia na Placu Pokoju w Lęborku spotkaliśmy się wspólnie z mieszkańcami, aby oddać hołd zmarłemu Prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi.

Spoczywaj w pokoju

Niestety, Paweł Adamowicz przegrał swoją najważniejszą bitwę. Odszedł od nas wspaniały człowiek, od 1998 roku prezydent Gdańska. Kochał swoje miasto i ostatnie chwile spędził wśród jego mieszkańców, działając wraz z nimi dla wspólnego dobra. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Niech spoczywa w pokoju.

"Kaszëbsczi Piestrzéń"

Bardzo cieszę się z powstania I wydania zbioru pieśni kaszubskich "Kaszëbsczi Piestrzéń", który został wydany przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej (Muzeum Wejherowo) przy wsparciu Instytut Balticum.

Życzenia świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu wiele rodzinnego ciepła i spokoju w gronie najbliższych, a także sukcesów w życiu osobistym i zawodowym w Nowym 2019 roku.

Zwyczajni niezwyczajni mieszkańcy ziemi lęborskiej

Stowarzyszenie na 102 wydało książkę "Zwyczajni niezwyczajni mieszkańcy ziemi lęborskiej" prezentującą 121 sylwetek ludzi związanych z powiatem lęborskim.

100 lat Niepodległej w Słupsku

Miejskie Obchody Święta Edukacji Narodowej w Słupsku

W Słupsku odbyły się Miejskie Obchody Święta Edukacji Narodowej. Przy okazji miałem okazję złożyć serdeczne gratulacje dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

TOP