Aktualności

Nowe muzeum w Łebie

1 marca odbyła się prezentacja Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie, zorganizowana przez Narodowe Muzeum Morskie. Mieszkańcy miasta i regionu spotkali się w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec w Łebie.

Pociągi do Łeby - pismo do ministra

Docierają do mnie niepokojące sygnały o planach likwidacji połączeń kolejowych Wrocław – Łeba – Wrocław oraz Warszawa – Łeba – Warszawa w okresie sezonu letniego.

73. posiedzenie Senatu RP - relacja

14 lutego 2019 r. zakończyło się 73. posiedzenie Senatu. Izba rozpatrzyła na nim 3 ustawy, do 1 wprowadziła poprawki. Senat zdecydował o wniesieniu do Sejmu 1 projektu ustawy i podjął 2 uchwały okolicznościowe. Senatorowie zapoznali się z 2 informacjami: o działalności Sądu Najwyższego w 2017 r. oraz o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w pracach Unii Europejskiej w okresie lipiec–grudzień 2018 r. (przewodnictwo Austrii w Radzie Unii Europejskiej).

Promocja książki z prof. Szultką - fotorelacja

Fotorelacja ze spotkania z profesorem Zygmuntem Szultką wokół jego najnowszej książki pt. "Szkoły z polskim językiem nauczania w synodzie słupskim od reformacji do początku XIX wieku".
Fot. MBP w Słupsku.

Uprawnienia na wózek - odpowiedź z ministerstwa

W grudniu 2018 roku złożyłem oświadczenie w sprawie przepisów dotyczących wydawania zezwoleń na prowadzenie wózków jezdniowych, ponieważ obowiązujące od sierpnia 2018 roku prawo powoduje ogromne zamieszanie na rynku pracy. Odpowiedź z ministerstwa nie napawa optymizmem.

72. posiedzenie Senatu RP - relacja

1 lutego 2019 r. odbyło się 72. posiedzenie Senatu. Izba rozpatrzyła na nim 7 ustaw, do 1 wprowadziła poprawkę.

Promocja książki o Czarnówku

Uczestniczyłem w promocji wyjątkowej książki z serii Archaeologica Barbarica pt. "Czarnówko, stan. 5. Osiem grobów okazałych - narodziny nowych elit w II wieku po Chr. w basenie Morza Bałtyckiego".

71. posiedzenie Senatu RP - relacja

24 stycznia 2019 r. zakończyło się  71. posiedzenie Senatu. Izba rozpatrzyła na nim 3 ustawy, do 1 wprowadziła poprawki. Bez zmian przyjęto m.in. ustawę budżetową na 2019 r. Senat zdecydował ponadto o wniesieniu do Sejmu 2 projektów ustaw i podjął 3 uchwały okolicznościowe, m.in. upamiętniającą tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Pytanie do premiera i dyskusja nad budżetem

Podczas ostatniego posiedzenia Senatu RP zapytałem premiera o płace w sferze budżetowej.

Hołd dla Prezydenta Adamowicza

14 stycznia na Placu Pokoju w Lęborku spotkaliśmy się wspólnie z mieszkańcami, aby oddać hołd zmarłemu Prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi.

Spoczywaj w pokoju

Niestety, Paweł Adamowicz przegrał swoją najważniejszą bitwę. Odszedł od nas wspaniały człowiek, od 1998 roku prezydent Gdańska. Kochał swoje miasto i ostatnie chwile spędził wśród jego mieszkańców, działając wraz z nimi dla wspólnego dobra. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Niech spoczywa w pokoju.

TOP